Artykuły - Porady

Refleksoterapia stóp - masaż, który pokochają nie tylko Wasze stopy, ale całe ciało!

Refleksoterapia stóp - masaż, który pokochają nie tylko Wasze stopy, ale całe ciało!

Gabinety podologiczne nie muszą kojarzyć nam się tylko z zabiegami usuwania odcisków, modzeli czy wrastających paznokci. Mając na względzie specjalistyczną pielęgnację stóp, możemy zaproponować naszym klientom coś więcej. Mam tu na myśli metodę masażu znaną od kilku tysięcy lat pochodzącą z medycyny chińskiej czyli REFLEKSOTERAPIĘ, a dokładniej  akupresurowy masaż stóp. Refleksologia NIE leczy, a wspomaga organizm w procesie samoleczenia. Refleksolog NIE diagnozuje chorób, ale stwierdza, która okolica ciała jest wytrącona ze stanu fizjologicznej równowagi, a następnie w wyniku terapii przywraca ją organizmowi.
 
 

Stopy człowieka stanowią istny MIKROKOSMOS tzw. pomniejszoną mapę całego ciała. Dosłownie każdemu narządowi naszego organizmu przyporządkowana jest strefa anatomiczna stóp. Refleksoterapia jest bardzo skuteczną formą terapii i relaksacji. W momencie ucisku na punkt reflektoryczny na stopie wywołujemy reakcje fizjologiczne stymulujące potencjałem samouzdrawiania organizmu. Każdy refleksolog musi podejść indywidualnie do pacjenta. Mimo, że jesteśmy tacy sami anatomicznie, to różnimy się progiem bólu, emocjonalnie, mamy różne problemy zdrowotne, a tym samym blokady energetyczne.

Refleksologia powoduje głęboką relaksację, dzięki czemu stymuluje krążenie krwi, a tym samym składniki odżywcze są wydajniej transportowane do wszystkich organów i komórek. Masaż reflektoryczny wpływa na rozbicie i usunięcie z tkanek kryształów wapnia i kwasu moczowego. Usuwane są także blokady i zastoje energetyczne. Refleksoterapia przywraca zrównoważony przepływ energii życiowej. Występują czasami punkty na stopie, które podczas ucisku sprawiają ból np. punkt przysadki mózgowej i jest to normalna reakcja. Ból może jednak wystąpić w momencie blokady energetycznej danego narządu, przy dużej ilości złogów na zakończeniach nerwowych pod skórą, albo gdy dana okolica ciała uległa w przeszłości urazowi i dany narząd jest zmieniony chorobowo. Należy więc pamiętać o indywidualnej sile nacisku i ciągłym kontakcie z pacjentem.

Przeprowadzając serię zabiegów dostosowanych częstotliwością do potrzeb pacjenta możemy zmniejszyć, a nawet doprowadzić do usunięcia wszelkich dolegliwości.

Po przeprowadzeniu serii masaży otrzymuję od moich pacjentów opinie dotyczące ich lepszego samopoczucia np. o poprawie pracy układu trawiennego, mniejszych dolegliwościach migrenowych , ustąpieniu bólu poszczególnych stawów, czy  np. ustąpieniu bolesnych miesiączek. Przeprowadzając masaż refleksoterapii należy stworzyć pacjentowi intymne warunki, odpowiedni nastrój otoczenia, wygodną pozycję do relaksu.

Żyjemy coraz szybciej i w codziennych obowiązkach zapominamy o równowadze naszego organizmu. Refleksoterapia jest naturalną metodą samoleczenia, jest także niezwykle skuteczną terapią w przypadku stresu, napięcia i przemęczenia.

Refleksoterapię polecam każdej osobie, a gwarantuję, że Wasze stopy i całe ciało pokochają ten masaż!

Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl