odciążenia ortopedyczne , ortozy z żelu polimerowe

   
 

ORTOZY Z ŻELU POLIMEROWEGO

Ortozy służą do odciążania zagrożonych miejsc specjalnymi wkładkami lub nakładkami zapewniając skuteczną profilaktykę i ochronę . Są przyjazne dla skóry i zapewniają komfort chodzenia w każdym obuwiu.

Delikatny żel polimerowy zapobiega podrażnieniom skóry na przylegających do siebie palcach , dostępny jest w postaci np. obrączek korygujących , nakładek na palec , podpiętek , wkładek chroniących przodostopie . Żel jest bardzo elastyczny co ułatwia dopasowanie go do indywidualnych potrzeb pacjenta , zapobiega przed otarciami lub uciskiem przynosząc natychmiastową ulgę .

Zapobiega nie tylko otarciom ale też stanom zapalnym.

Żel nie zawiera silikonu i poddaje się odkształceniu ponieważ jest szczególnie miękki i elastyczny . Materiał ten rozciąga się we wszystkich kierunkach dlatego zapobiega wszelkim otarciom .

Żel polimerowy dzięki zdolności odkształcania amortyzuje każdy ucisk i delikatnie niweluje działające siły . Podczas zmniejszania się siły zewnętrznej materiał natychmiast powraca do swojego pierwotnego kształtu.

Ortozy z żelu polimerowego zawierają niewielkie ilości oleju parafinowego , który nawilża i zmiękcza skórę stóp . Olej zawarty w żelu pielęgnuje oraz zmniejsza zrogowacenia.

Po usunięciu odcisków i modzeli ortoza polimerowa wspomaga leczenie , ponieważ chroni wrażliwą skórę , podrażnioną i uszkodzoną tkankę .

Ortozy polimerowe zostały przebadane dermatologicznie, są bezzapachowe , nietoksyczne i wolne od substancji uczulających . Nie stwarzają podłoża do rozwoju bakterii. Polecamy je wszystkim osobom mającym problemy z deformacjami stóp u których występuje bolesność na skutek ucisku np. palce młotkowate , hallux , ostroga piętowa ...

Posiadamy ortozy gotowe , albo wykonujemy indywidualne ortozy dopasowane do potrzeb danej stopy.

Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl