odciski

Kiedy na skórze stopy zaczyna pojawiać się nieestetyczne zgrubienie – to znak, że już niedługo w tym miejscu może wykształcić się odcisk. Każdy, kto z tymi zmianami miał chociaż raz do czynienia wie doskonale, jak wielki mogą stanowić problem. Ta – pozornie niegroźna – dolegliwość potrafi bowiem nie tylko negatywnie wpłynąć na samoocenę i atrakcyjność stopy, ale i zdecydowanie obniżyć komfort życia. Wszystko przez to, że ból generowany przez zaniedbany odcisk może poważnie utrudnić normalne chodzenie, a nieumiejętne, samodzielne ich usuwanie może otworzyć wrota groźnym infekcjom!

Odciski są niczym innym, jak nagromadzeniem na małej przestrzeni większej ilości spłaszczonych, zrogowaciałych komórek skóry. Zwykle powstają w efekcie reakcji obronnej organizmu, który w ten sposób odpowiada na zbyt intensywny ucisk w danym miejscu. Z tego też względu – wyjątkowo narażone są na nie kobiety, które przeważnie noszą dość wąskie obuwie na wysokich i niewygodnych obcasach.

Odciski występują najczęściej w okolicy śródstopia oraz boków i spodnich części palców, a przyjmują jedną z dwóch postaci: twardą lub miękką.

Wyjątkowo dokuczliwy jest przede wszystkim „klasyczny” odcisk nazywany po łacinie „clavus”. Jego charakterystyczną cechą jest bardzo twardy czop złożony z zagęszczonych komórek rogowych. Ma przeważnie kształt stożka skierowanego ostrym czubkiem do wnętrza skóry. Kiedy uciska zakończenia nerwowe – odczuwamy nagły i przejmujący ból.

Walka z odciskami za pomocą domowych sposobów często przynosi mizerne rezultaty. Dlatego właśnie zapraszamy do gabinetów podologicznych, w których doświadczeni specjaliści pomagają szybko i skutecznie rozprawić się z problemem pojawiających się na stopach zmian .Do opracowania odcisku wykorzystujemy odpowiednie narzędzia podologiczne. Zabieg jest bezbolesny i wykonany z zachowaniem wszelkich zasad higieny.

Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl