preparaty i akcesoria do pielęgnacji stóp

Istotną rzeczą w prawidłowej pielęgnacji stóp poza systematycznymi wizytami w gabinecie podologicznym jest codzienna dbałość o ich skórę w domowym zaciszu .W naszym gabinecie dysponujemy wysokiej jakości produktami bogatymi w naturalne substancje pielęgnacyjne, odpowiadające współczesnym trendom pielęgnacyjnym. W zależności od istniejącego problemu posiadamy sole , kremy , maści , dezodoranty dla stóp tj.;

  • stopy z nadpotliwością

  • dla skóry suchej , łuszczącej

  • dla stóp zimnych

  • na pieczenie stóp

  • dla stóp z obrzękami

  • przeciw grzybicom

  • dla sportowców

  • dla stóp diabetyka

    W gabinecie podologicznym porada pielęgnacyjna jest bezpłatna.SKARPETY ZDROWOTNE DeoMED

DeoMed BAMBOO
Zdrowotne skarpetki z przędzy bambusowej. Specjalna konstrukcja cholewki z domieszką Lycry® sprawia, że skarpetki bezuciskowo przylegają do stóp i są elastyczne - nie tamują przepływu krwi i są komfortem także dla opuchniętych nóg.

Delikatna w dotyku przędza bambusowa w połączeniu z bezszwowym łączeniem nad palcami zapewnia komfort dla osób o wrażliwych, np. cukrzycowych stopach. Naturalne i trwałe właściwości antybakteryjne przędzy bambusowej są wzmocnione wbudowaną we włókna apreturą antybakteryjną i antygrzybiczą (Sanitized®), co zapewnia niemal całkowitą eliminację mikrobów i mocne działanie antyzapachowe. Naturalna zdolność przędzy bambusowej do oddychania (wentylacji stóp) i pochłaniania nadmiaru wilgoci relaksująco oddziałuje na stopy.

Sanitized - środowisko, w którym wytwarzany jest pot, czyli na całym Twoim ciele jest idealne dla rozwoju różnego typu bakterii. Poza stanami grzybiczymi, konsekwencją ich obecności jest również wstydliwy, nieprzyjemny zapach. Sanitized® skutecznie zapobiega ich rozwojowi oraz zapobiega powstawaniu przykrego zapachu potu.

DeoMed SILVER SEACELL
Rodzaj: Bioaktywne, bezuciskowe skarpetki zdrowotne z algami morskimi i jonami srebra Skład: Lyocell z algami 23%, bawełna 55%, poliamid 19%, Lycra® 3%, srebro 4.000 ppm Kolory: Jednobarwne - 4 kolory Rozmiary: 35-38, 39-42, 43-46 Opis: Skarpetki są wykonane z przędzy SeaCell® active, która łączy fascynację naturą z potęgą morza. Dzięki zawartości alg morskich w przędzy, skarpetki zawierają MINERAŁY, WĘGLOWODANY, WITAMINY i AMINOKWASY. Budowa włókien SeaCell® active sprawia, że pod wpływem ciepła dochodzi do uwalniania tych składników i ich zdrowotnego oddziaływanie na skórę stóp. Zawarte w przędzy JONY SREBRA redukują rozwój mikrobów w dzianinie i tym samym ograniczają ich wzrost na skórze ponad naturalny poziom, zapewniając długotrwałe działanie ANTYBAKTERYJNE, ANTYGRZYBICZE i ANTYZAPACHOWE. Nowoczesne włókno Lycra® w całym wyrobie i specjalna konstrukcja cholewki powodują dużą elastyczność skarpetek i znakomite przyleganie do nogi. Dzianina wykonana z SeaCell® active umożliwia w naturalny sposób oddychanie stóp i odprowadzanie nadmiaru wilgoci. Miękkość dzianiny w połączeniu z bezszwowym łączeniem nad palcami to najwyższy komfort użytkowania. Skarpetki posiadają oznakowanie CE jako wyrób medyczny.

DeoMed MOSQITO STOP !!!– ANTYKOMAROWE skarpety bambusowe
Specjalna apretura zapewnia trwałe (odporne na wielokrotne pranie) i skuteczne działanie przeciw kleszczom, komarom i innym gryzącym owadom. Apretura odstrasza owady w na odległość kilku centymetrów od dzianiny i zmniejsza liczbę ukąszeń o ponad 90%. Oprócz tego, specjalna konstrukcja cholewki i niewielka domieszka włókna Lycra® w całej skarpetce powodują idealne, bezuciskowe przyleganie do nóg i maksymalną elastyczność - nie tamowanie przepływu krwi i komfort nawet dla opuchniętych nóg. Niezwykła delikatność w dotyku przędzy bambusowej w połączeniu z bezszwowym łączeniem nad palcami gwarantuje wygodę osobom o bardzo wrażliwych stopach,np. stopach cukrzycowych. Naturalne, trwałe właściwości antybakteryjne przędzy bambusowej są wzmocnione wbudowaną we włókna apreturą antybakteryjną (szwajcarska licencja Sanitized®), co zapewnia niemal całkowitą eliminację mikrobów i mocne działanie antyzapachowe.

DeoMed MED. COTTON- bezzapachowe i bezszwowe skarpety

Unikatowe skarpetki zdrowotne bawełniane o skutecznym działaniu antybakteryjnym i antygrzybiczym, zapobiegają przykremu zapachowi podczas użytkowania.

Skarpetki przeznaczone szczególnie dla osób z zaburzeniami krążenia oraz dla diabetyków. W ramach profilaktyki - dla wszystkich.

** Super higiena: specjalna antybakteryjna apretura szwajcarskiej firmy Sanitized® (nr licencji 1594.00) zapewnia maksymalną higienę użytkowania i zapobiega powstawaniu przykrego zapachu poprzez skuteczne działanie antybakteryjne i antygrzybicze. Taka higiena jest niezbędna szczególnie dla osób, których stopy są mało odporne na rozwój bakterii i grzybów.

** Ochrona przed urazami: skarpetki są wykonane z przewiewnej bawełny najwyższej jakości, co zapewnia optymalną cyrkulację powietrza, zaś delikatny płaski szew przy palcach (soft seam) jest niemal niewyczuwalny podczas użytkowania.

** Bezuciskowość i dopasowanie: specjalna konstrukcja cholewki oraz nowoczesne włókno LYCRA® zastosowane w ściągaczu zapewnia jej idealne, bezuciskowe dopasowanie do kształtu stopy. Specjalny splot ściągacza zapewnia optymalne przyleganie i zupełny brak ucisku. Bezuciskowość jest szczególnie ważna dla osób z zaburzeniami krążenia oraz cierpiących na cukrzycę!

** Naturalność: do produkcji skarpetek jest używana czysta bawełna - naturalna przędza najwyższej jakości. Niewielkie domieszki uszlachetniające, poliamid i LYCRA® służą wzmocnieniu skarpetek i nadają im niezbędną podczas użytkowania elastyczność.

Skarpety posiadają Szwajcarski Certyfikat Doskonałości: "Sanitized - the built-in antimicrobial protection".

Skarpety posiadają Świadectwo Jakości Zdrowotnej Państwowego Zakładu Higieny: HŻ/C/06058/03.

Zalecane przez Polskie Stowarzyszenie Diabetyków, zostały wyróżnione na VI Ogólnopolskim Sympozjum Diabetologicznym Diabetica Expo 2002.

Posiadają, jako wyrób medyczny oznakowanie CE.

Skład: bawełna 80%, poliamid 17%, LYCRA® 3%, apretura Sanitized®.
 

Skarpetki dziecięce Kid Deo® z bawełny organicznej

    


Rodzaj: skarpetki dziecięce z bawełny organicznej
Skład: Bawełna organiczna (certyfikat GOTS nr CU 829798) 72%, poliamid 25%, Lycra® 3%, apretura Sanitized®
Wzornictwo: dwukolorowe - 5 modeli
Wielkości: 27-29, 30-32, 33-35
Konstrukcja i wykończenie: Skarpetki wyprodukowane z bawełny organicznej, pochodzącej z czystych biologicznie, ekologicznych plantacji, na których nie stosuje się pestycydów i innych środków chemicznych. Do barwienia bawełny organicznej stosuje się wyłącznie naturalne, łagodne barwniki. Dzięki temu skarpetki są wolne od drażniących i wywołujących alergie chemikaliów, szczególnie niebezpiecznych dla delikatnej skóry dziecka. Konstrukcja i odpowiedni dobór parametrów przędzy zapewniają brak ucisku i maksymalną elastyczność skarpetek, bez tamowania przepływu krwi. Delikatność przędzy i całkowicie bezszwowe łączenie nad palcami gwarantują najwyższy komfort użytkowania. Skarpetki przeciwdziałają rozwojowi bakterii i grzybów, co zapewnia wyjątkową higienę i niemal całkowitą eliminację mikrobów.

 

MedicDeo Cotton – bawełna i frota
Skarpetki zdrowotne z trójwarstwową dzianiną frotte MedicDeo Cotton .Bezuciskowe skarpetki zdrowotne z domieszką włókna Lycra zapewniają idealne przyleganie do nóg i maksymalną elastyczność. Bezszwowe łączenia dają komfort i wygodę podczas użytkowania. Dzięki połączeniu apretury antybakteryjnej i antygrzybiczej (na szwajcarskiej licencji Sanitized®) hamuję się rozwój mikrobów i zapobiegają przykremu zapachowi podczas użytkowania. Miejsca stóp narażone na otarcia i urazy są chronione przez miękką trójwarstwową dzianinę frotte. Opaska elastyczna na śródstopiu zapobiega przesuwanie się skarpetki na nodze. Skarpetki nadają się znakomicie do aktywności fizycznej. Do produkcji skarpetek jest używana czysta bawełna - naturalna przędza najwyższej jakości. Opis działania: bezuciskowe antybakteryjne i antygrzybicze bezszwowe elastyczne nie powodują podrażnień i zmian alergicznych skóry antyzapachowe Wskazania: cukrzyca niewydolność tętnicza i żylna kończyn dolnych nawracające grzybice stóp nadpotliwość otyłość Skład: przędza bawełniana 84%, poliamid 13%, Lycra 3%, apretura Sanitized® .Skarpetki nagrodzone na Awarded at the Diabetica Expo 2008


 

Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl